TEL: +420 774 560 167

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR!

VYSOCE KVALITNĚ VYROBENÉ

ORIGINÁLNÍ DESIGN A KRÁSA

Bezúdržbový zinkovaný rošt-zaručuje větší přísun vzduchu do dřeva.

Tenkovrstvá lazura s ochranou UV záření.

 

 

 

 


PROČ SUCHÉ DŘEVO

Topení palivovým nebo krbovým dřevem je určeno pro ty, kteří myslí ekonomicky. Palivové dřevo je levné a zároveň dostatečně výhřevné, takže za dobrou cenu získáte tolik tepla, kolik potřebujete. Nespornou výhodou návratu k topení dřevem jsou nízké provozní náklady.

Lidé kupují drahá kamna, která stojí i několik desítek tisíc korun a neuvědomují si, že je také dobré pořídit si kvalitní dřevník. Dřevník Vám poté ušetří hodně peněz, protože chrání dřevo před deštěm a díky tomu dobře hoří a dodává více energie (tepla) při spalování. Investujte do kvalitního kovového dřevníku!

Je nutné zakrývat palivové dřevo před deštěm ?

Ano! Střecha, která ochrání před deštěm a zároveň nebrání cirkulaci, je nejlepší. Nikdy se ale palivové dřevo nesmí zakrývat plastovou plachtou. Brání cirkulaci vzduchu a podněcuje vznik plísní a hniloby.

Jak skladovat palivové dřevo, aby mi nezabíralo moc místa ?

Pro optimální venkovní uskladnění je nejlepší si pořídit dřevník. Pokud se umístí k jižně orientované straně domu, je to nejlepší možné řešení, takto je ideálně uskladněné.

Jakým způsobem by se mělo skladovat palivové dřevo ?

Jako polena, která jsou rozštípaná. Kulatina je méně výhodná, protože zpomaluje proces schnutí a v krbu chytá hůř než naštípané kusy s roztřepenými okraji.

Ideální vlhkost palivového dřeva pro topení v krbech a kamnech je do 20%.

Víte ? že topit suchým dřevem znamená ušetřit čas lítáním ke kamnům ! (menší spotřeba!)

Víte ? že topit suchým dřevem znamená větší výhřevnost ! (šetří peníze!)

Víte ? že topit suchým dřevem znamená nezanášet komín ! (šetří peníze za kominíka!)

Lidé si kupují kamna za několik desítek, někdy i stovek tisíc korun a zapomínají na správné uskladnění dřeva a kamna včetně komínu si tak sami znehodnocují! Nevyhazujte peníze komínem!

Proto doporučujeme náš kovový dřevník pro uskladnění palivového nebo krbového dřeva. Již žádné ošklivé zahradní dřevníky, pořiďte si bezúdržbovou eleganci na zahradu, náš kovový, zinkovaný dřevník, který je vyroben ve vysoké kvalitě.

 


www.KovovyDrevnik.cz

YWEyNj